Földönjáró 1. Módszertani kézikönyv

Szerző: Makádi Mariann

A földrajztanítás módszertani kézikönyve egy háromelemű sorozat első darabja. Elsősorban a majd általános és középiskolában tanító földrajztanárok képzéséhez készült, ugyanakkor haszonnal forgathatják a már pályán lévő tanárok is, mert a pedagógia utóbbi évtizedes nagyléptékű fejlődése hívta életre. A tantárgy módszertanában bekövetkezett alapvető változásokkal ismertet meg, de bemutatja a hazai, hagyományos értékeit is. Elsősorban a földrajz módszertanának elméleti kérdéseivel foglalkozik, a tantervekből kiindulva fejti ki mondanivalóját, hiszen az utóbbi három évtized folytonos tantervi változásai módosították a földrajz helyét, szerepét az iskolarendszerben, és ezzel összefüggésben tanítási-tanulási módszereit is átalakulásra kényszerítették.